Project Description

Pelvik Taban Terapisi

Pelvik Taban Terapisi

Pelvik taban kasları, bacak kemiklerimizden gelen kuvvetleri dengeleyerek gövdeye ve omurgaya dağıtan pelvis kemiğinin tabanındaki idrar yapma, dışkılama ve cinsel fonksiyonlarda önemli görevleri bulunan kas grubudur.Bu kas grubunun asıl önemi içinden geçen zarsı yapı olan pelvik taban fasyasından kaynaklanmaktadır.

Pelvik taban kaslarındaki problemler, kişilerin günlük yaşam aktivitelerini kısıtlayabilir.

Pelvik taban disfonskiyonu ve cinsel işlev bozuklukları da birlikte seyredebilmekte dolayısıyla kişiler bu sorunlardan dolayı ikili ilişkiye girmekten kaçınarak   yalnızlaşabilmektedirler. Bu durum ise depresyon,anskiyete,panik atak ya da duygu durum bozukluğu v.b. gibi pek çok psikolojik sorunu da beraberinde getirebilmektedir.

Kronik pelvik ağrı ise hem fizyolojik hem de psikolojik açıdan kişinin günlük yaşam aktivitelerini, iş ve özel hayatını kısıtlayabilen çok geniş parametreleri olan bir sorundur. Bu açıdan pelvik taban fizyoterapisti ilgili uzmana bu konuda yönlendirme yapabilir.

Merkezimizde pelvik taban terapisi bütünsel olarak ele alınmaktadır;

Manuel terapi,osteopati,pelvik taban terapisi, Pelvik EMG(Neurotrac),pelvitone elektroterapinin yanısıra, DNS ile diafram ve pelvik taban hizalanması,restoratif yoga,yin yoga,nefes terapisi, gevşeme egzersizleri ve fasya ve meridyen masajları ve elbette fonksiyonel tıp danışmanlığı hizmetleri verilmektedir.

Dünyadaki en güzel yolculuk; kendi ruhuna doğru olan yolda yürümektir.